|
|
NFF sier nei til eventuell kvartfinalefest på Ullevaal stadion Dersom Norge spiller seg fram til kvartfinale i fotball-VM, blir det ingen reprise av de mange storskjerm-festene på Ullevaal stadion de siste ukene.
Det er VG som får bekreftet at arrangørene i Fotballfesten ikke kan benytte seg av landskamparenaen dersom det blir kvartfinalespill for Erling Braut Haaland og lagkameratene.
– Dette er fordi vi må legge nytt gress som skal være klart til kvinnecupfinalen, opplyser daglig leder i Fotballfesten, Geir Oterhals, til avisen.
Tusenvis av norske fotballsupportere har vært samlet på Ullevaal stadion under flere av Norges VM-kamper.
En eventuell VM-kvartfinale med Norge spilles 11. juli.
Brann og Aalesund møtes i cupfinalen for kvinner på Ullevaal 6. september.
(©NTB) |
Publisert: 13:32 02-07-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 02-07-2026 klokken 15:44. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/nff-sier-nei-til-eventuell-kvartfinalefest-pa-ullevaal-stadion-1.17945282 Artikkelen har til nå hatt 1 visninger og 0 klikk.
|
|
|