|
|
Infantino-støtte fra Karibia – besøkte medlemsland Det karibiske fotballforbundet ønsker å se at Gianni Infantino fortsetter som Fifa-president.
Det kommer fram i en uttalelse fredag.
«Etter en formell hørings- og godkjenningsprosess som involverte medlemsforbundene, har de 25 CFU-medlemsforbundene som er tilknyttet Fifa, uttrykt samlet støtte til gjenvalget av Gianni Infantino som Fifa-president», heter det i meldingen.
Infantino er denne uken på plass i Karibia for å besøke medlemsland. Torsdag deltok han på et arrangement på Aruba, der de skal lage kunstgressbaner. Prosjektet er et samarbeid mellom Fifa og Arubas fotballforbund, opplyser Fifa.
– Vi jobber sammen for å gjøre drømmer til virkelighet, sa Infantino om initiativet. |
Publisert: 20:51 06-11-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 06-11-2026 klokken 22:53. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/infantino-stotte-fra-karibia-_-besokte-medlemsland-1.18076082 Artikkelen har til nå hatt 4 visninger og 0 klikk.
|
|
|