|
|
Manchester City etterforskes for en rekke regelbrudd – kan bli fratatt poeng Oppdateres!
Premier League skriver i en pressemelding at de etterforsker Manchester City for å ha brutt en rekke regler.
I pressemeldingen kommer det frem at klubben etterforskes for mulige regelbrudd fra 2009/10-sesongen og frem til og med denne sesongen.
Blant annet etterforskes klubben for å ikke ha oppgitt fullstendig liste over godtgjørelser til både spillere og manager i flere sesonger og for å ha levert informasjon som gir et feilaktig bilde av klubbenes økonomiske situasjon.
En kommisjon vil nå bli nedsatt for å behandle saken. De kan blant annet gi en bot, fratrekk i poeng, suspendere klubben eller anbefale å kaste ut klubben av ligaen. |
Publisert: 10:37 06-02-2023 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 06-02-2023 klokken 12:26. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/manchester-city-etterforskes-for-en-rekke-regelbrudd-_-kan-bli-fratatt-poeng-1.16286033 Artikkelen har til nå hatt 28 visninger og 1 klikk.
|
|
|