|
|
Norsk byks på Fifa-rankingen De norske fotballherrene klatret fem plasser og innehar 33.-plassen på den ferske Fifa-rankingen.
Rankinghoppet kommer etter 3-0-seieren mot Italia på Ullevaal og 1-0-seieren over Estland på bortebane i VM-kvalifiseringen i juni.
For andre gang på rad klatrer Norge fem plasser på rankingen. Det samme var tilfelle da rankingen ble oppdatert i mai. Norge tok seg forbi Ungarn, Polen, Algerie, Russland og Egypt og er det europeiske landet som klatrer flest plasser innenfor topp 50.
Argentina topper fortsatt lista foran Spania og Frankrike. Portugal har gått forbi Nederland og ligger nå på 6.-plass etter de tok mange poeng for sin bragd i nasjonsligaen.
Norge er kun fire plasser bak Sverige, men 12 plasser bak Danmark, som er skandinavias beste landslag, ifølge Fifa.
(NTB) |
Publisert: 08:03 10-07-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 10-07-2025 klokken 11:13. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/norsk-byks-pa-fifa-rankingen-1.17487461 Artikkelen har til nå hatt 1 visninger og 0 klikk.
|
|
|