|
|
Tande blir trener for USA: – Noe helt annet Daniel-André Tande vender tilbake i hoppbakken, men denne gang som trener for USA.
– Det blir spennende. Det er jo en litt annen rolle enn før. Så det gjør jo at det blir noe helt annet jeg kommer tilbake til, så det blir interessant, sier Tande til NRK.
Det melder det amerikanske forbundet. Tande blir trener for herrenes lag på kontinentalcup-nivå. Det er nivået under verdenscupen.
Han la opp som skihopper før forrige sesong. Som aktiv utøver tok Tande blant annet individuelt VM-gull i skiflyging i 2018 og laggull under OL i samme år.
– Jeg har prøvd å finne noe litt utenfor hoppbakken, men da jeg fikk tilbud der, så merket jeg at det var det jeg hadde mest lyst til. Så jeg synes det er veldig kult å få lov til å bidra på det amerikanske laget. Jeg føler de har vokst mye og har mange spennende utøvere som kan være gøy å jobbe med, fortsetter Tande.
Samtidig melder også USA at de har hentet norske Karl Vegard Andersen inn som assistenttrener for kvinnelaget sitt.
USA har et samarbeid med det norske hopplandslaget, og nordmannen Tore Sneli er trener for herrenes verdenscuplag. Samtidig er Espen Røe og Line Jahr assistenttrenere. |
Publisert: 17:51 01-10-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 01-10-2025 klokken 20:39. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/tande-blir-trener-for-usa_-_-noe-helt-annet-1.17594349 Artikkelen har til nå hatt 6 visninger og 1 klikk.
|
|
|