|
|
McLaren tok konstruktørtittelen i Formel 1-VM – Russell vant McLaren sikret seg konstruktørtittelen i Formel 1-VM i Singapore søndag.
Mercedes-fører George Russell vant løpet i Singapore etter å ha ledet fra start til mål. Bak ham fulgte førerne som kjemper om førertittelen: Max Verstappen, Lando Norris og Oscar Piastri.
Søndagens resultat betyr at avstanden mellom Norris og Piastri i toppen av VM-sammendraget enda en gang ble litt redusert. Verstappen er heller ikke på noen måte ute av kampen.
Banen i Singapore er kjent for å være svært vanskelig å kjøre forbi på. Dermed ble det svært få forbikjøringer i løpet av de 62 rundene i Grand Prix-løpet.
Seieren var George Russells andre denne sesongen. Mercedes-føreren vant også Canadas Grand Prix i juni.
Seks runder gjenstår av årets Formel 1-sesong. Sesongavslutningen kjøres i Abu Dhabi 5. til 7. desember. (NTB) |
Publisert: 13:46 05-10-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 05-10-2025 klokken 16:04. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/mclaren-tok-konstruktortittelen-i-formel-1-vm-_-russell-vant-1.17599015 Artikkelen har til nå hatt 29 visninger og 0 klikk.
|
|
|