|
|
Bannet seg til kjempebot Den franske tennisspilleren Corentin Moutet er bøtelagt med snaut 400.000 kroner etter at han leverte et oppsiktsvekkende intervju med en bonanza av kraftuttrykk.
Den kontroversielle franskmannen sa «fuck» ikke mindre enn sju ganger direkte på BBC etter seieren mot Giovanni Mpetshi Perricard i 1. runde av Queens-turneringen tidligere denne uken.
Moutet skal ha bannet utilsiktet da han svarte på det første spørsmålet i seansen, men deretter bannet en smilende franskmann gjentatte ganger før intervjueren Jenny Drummond brått avsluttet det hele.
Fredag kunngjorde ATP-touren ??at 27-årige Moutet, som tjente 33.000 britiske pund på å nå andre runde av gressturneringen, vil bli straffet med en bot som er tilnærmet lik hele premiepotten hans.
Boten ilegges for «usportslig oppførsel» ved å bruke «stygt språk under intervjuet etter kampen», heter det i begrunnelsen.
Moutet, som ble slått i strake sett av spanske Alejandro Davidovich Fokina i åttedelsfinalen, har bekreftet at han vil anke boten.
Franskmannen, som er nummer 36 på verdensrankingen, har et rykte som en av urokråkene i tennisen. Han har vært innblandet i en rekke hendelser i løpet av karrieren.
(NTB) |
Publisert: 11:45 20-06-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 20-06-2026 klokken 14:04. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/bannet-seg-til-kjempebot--1.17929440 Artikkelen har til nå hatt 2 visninger og 0 klikk.
|
|
|