Forfang og Lindviks suspensjon opphørt: – Utrolig godt Publisert: 17:30 30-10-2025 Kilde: NRK I august inngikk Johan Forfang og Marius Lindvik et forlik med det internasjonale skiforbundet, og fikk en utestengelse på tre måneder.
Duoens suspensjon kom som følge av hoppskandalen under VM i mars i år.
Torsdag var suspensjonen over.
– Det er utrolig godt å være ferdig med suspensjonen. Vi har gledet oss veldig til denne dagen, til å legge det bak oss og se fremover, sier Johan Forfang til NRK torsdag kveld.
Torsdag møtte Forfang pressen i forbindelse med lanseringen av den norske OL-kolleksjonen.
– Jeg gleder meg veldig til å komme i gang med ny sesong, med store høydepunkt i vinter, som vi gleder oss til.
– Tror du resten av hoppmiljøet klarer å legge saken bak seg og at dere blir tatt imot som alle andre?
– Ja, uten tvil. | 
 |
|
Landslagskometen bekrefter: Vil bytte klubb i januar Publisert: 13:07 30-10-2025 Kilde: NRK Brann-spiller Signe Gaupset (20) forteller til Bergensavisen at hun vil forlate klubben i januar.
– Jeg har vært tydelig på hva jeg vil, og så har jeg kontrakt med Brann i to år, så det er opp til dem. Jeg føler at jeg begynner å bli ferdig med Toppserien og har vært tydelig på det til klubben, sier Signe Gaupset til BA.
Den tidligere Molde-spilleren kom til Brann i 2021. I 2024 fikk hun debuten på landslaget og står med tolv kamper med flagget på brystet.
Tirsdag scoret hun begge målene da Norge slo Japan 2-0.
Gaupset forlenget kontrakten sin med Brann i mars og er bundet til klubben fram til sommeren 2027. (NTB) | 
 |
|
Trenerfloke løst før Paralympics: – Kjempespennende Publisert: 12:59 30-10-2025 Kilde: NRK Et av Norges største medaljehåp i Paralympics har stått uten hovedtrener siden mai. Nå er Øystein Bakken ansatt som landslagstrener for paraalpinistene.
Det bekrefter Norges Skiforbund i en pressemelding overfor NRK.
– Jeg gleder meg enormt mye. Det blir veldig gøy å komme tilbake til det, og kunne bidra inn mot para, sier Bakken til NRK.
Siden Hege Møller ga seg som landslagstrener i mai, har paraalpinistene manglet hovedtrener.
Det norske gullhåpet Jesper Saltvik Pedersen – som tok fire gull og ett sølv i Paralympics 2022 – har omtalt det som «langt fra optimalt».
– Det har ført til at jeg i perioder har måttet fokusere på andre ting enn trening. For eksempel har vi utøvere organisert treningsleirene og bestilt flybilletter selv, sa Saltvik Pedersen til Haugesunds Avis forrige uke.
– Nå kan vi endelig ha fullt fokus på det sportslige. Vi går inn i en svært spennende sesong med Paralympics i Italia som det store hovedmålet, forteller Saltvik Pedersen i pressemeldingen torsdag.
Bakken har erfaring som alpintrener fra blant annet NTG og Bærums Skiklub, og hadde i 4,5 år hovedansvaret for VM-medaljevinner Kajsa Vickhoff Lie.
Nå har han fått permisjon fra jobben som partneransvarlig i Kredittbanken, og skal i utgangspunktet lede paralandslaget ut NM i midten av april.
– Det er kjempespennende. For min del blir det første å bli kjent med dem, lage et bra opplegg sammen med verdiene fra alpint og Attacking Vikings. Jeg har skjønt at det er veldig bra trøkk på laget fra før, sier Bakken og fortsetter:
– Jeg hadde en ringerunde til dem i går om løst og fast. Så reiser vi til Pitztal i Østerrike på mandag.
Han «regner med at medaljer er målet» når man kommer til Paralympics 6. mars. Før den tid venter verdenscupstart i østerrikske Steinach am Brenner 10. desember. | 
 |
|
Rosenborg i fritt fall – legende freder treneren Publisert: 12:28 30-10-2025 Kilde: NRK Rosenborg har ikke vunnet en kamp i Eliteserien siden september. Pipekonserten var tydelig etter uavgjortkampen mot Sandefjord. | 
 |
|
Viking-stjerne har blitt tobarnsfar Publisert: 11:59 30-10-2025 Kilde: NRK Zlatko Tripic måtte stå over en viktig kamp mot Tromsø fordi han ventet på fødsel. Deretter herjet han mot Bryne. Nå har Viking-kapteinen fått sitt andre barn.
Det opplyser 32-åringens kone Anette Hovland på Snapchat. RA Stavanger omtalte saken først.
«Nå lander vi bare og nyter boblen», skrev Hovland på Snapchat, samtidig som hun roste sin ektemann:
«Han her har vært sykt god de siste ukene. Spesielt nå når ting har blitt betydelig tyngre for meg».
Tripic og Hovland har fra før sønnen Luka (2). (NTB) | 
 |
|
Haaland fikk ny PL-nominasjon Publisert: 11:40 30-10-2025 Kilde: NRK Erling Braut Haalands elleville start på sesongen har allerede gitt ham en pris som månedens spiller i Premier League. Nå kan han bli det på nytt.
Haaland scoret tre mål på tre seriekamper i oktober og er en av åtte som kan vinne prisen som månedens beste spiller.
Vinneren stemmes fram, og de andre kandidatene er: Bryan Mbeumo (Manchester United), Jurriën Timber (Arsenal), Igor Thiago (Brentford), Matty Cash (Aston Villa), Nordi Mukiele (Sunderland), Bruno Guimarães (Newcastle), Eli Junior Kroupi (Bournemouth).
(NTB)
Haaland vant prisen i september etter å ha scoret fem mål i PL. Han har herjet for Manchester City denne sesongen. Totalt står han med 15 mål på 12 kamper i PL og Champions League. I tillegg har han scoret ni mål på tre landskamper i høst. | 
 |
|
Liverpool-bildene vekker reaksjoner: – Helt feil Publisert: 10:57 30-10-2025 Kilde: NRK Forrige sesongs ligamester sliter på alle fronter. Etter det sjette tapet på de syv siste kampene øker presset på Liverpool-sjef Arne Slot. | 
 |
|
Scholes trapper ned – prioriterer sønn med autisme Publisert: 10:23 30-10-2025 Kilde: NRK Manchester United-legende og fotballekspert Paul Scholes (50) skal jobbe mindre framover på grunn av sønnen Aiden (20).
Det forteller Scholes i podkasten «Stick to football», gjengitt av The Telegraph. Scholes´ yngste sønn Aiden har autisme og trenger mye omsorg fra foreldrene.
Scholes har ikke vært på noen kamper for TNT Sports denne sesongen.
– Alt arbeidet jeg gjør nå, er rundt rutinene hans. Han har ganske strenge rutiner hver eneste dag, så jeg bestemte meg for at alt jeg skal gjøre, skal være rundt Aiden, sier Scholes i podkasten.
Den tidligere midtbanestjernen og kona Claire gikk fra hverandre i 2020. Scholes sier at de deler på omsorgen for sønnen.
– Vi har ham tre netter hver, og Claires mor har ham på fredagene. Vi gjør alltid de samme tingene med ham siden han ikke vet hvilken ukedag det er. Men han vet fra det vi gjør, hvilken dag det er. (NTB) | 
 |
|
Håndballprofilen Sanna Solberg-Isaksen er gravid Publisert: 08:02 30-10-2025 Kilde: NRK Sanna Solberg-Isaksen (35) venter sitt andre barn og spiller ikke håndball-VM før jul. Hun har samtidig forlenget kontrakten med Esbjerg.
Det skriver kantspillerens klubb, Team Esbjerg, på sin nettside.
Solberg-Isaksen har spilt flere kamper for landslaget i år og var trolig en naturlig del av troppen til VM før jul. Hun har siden 2010 spilt 231 landskamper og vunnet flere store mesterskap.
– Jeg er veldig glad for å forlenge, slik at jeg ikke plutselig har spilt min siste kampen for klubben. Det tok litt tid å komme i topp fysisk form etter den første graviditeten, men det gikk bra, og så lenge kroppen vil det og motivasjonen er der, vil jeg gjerne spille i noen år til. Men tiden nærmer seg, sier 35 år gamle Solberg i pressemeldingen.
Klubben skriver at 35-åringen også er enig med Esbjerg om en kontraktsforlengelse til 2028. | 
 |
|
CAS til NRK: – Har ikke mottatt russisk anke Publisert: 05:27 30-10-2025 Kilde: NRK Forrige uke ble det klart at det internasjonale skiforbundet (FIS) ikke vil ha med russiske og belarusiske utøvere som nøytrale utøvere i skiløypene denne sesongen. Med det mister utøverne også mulighet til å delta i OL.
Russerne varslet at de ville anke avgjørelsen. Den anken har foreløpig ikke nådd idrettens voldgiftsrett (CAS), opplyser de selv til NRK.
– Per nå har ikke CAS mottatt noen anke fra den russiske olympiske komite til avgjørelsen fra FIS, skriver CAS i en e-post til NRK.
Det er ikke lenge siden russiske bordtennisutøvere vant en sak i CAS og likevel får delta som nøytrale. Den dommen var tydelig på at kun gjaldt for bordtennis, men flere eksperter tror nå at den vil skape presedens også i andre forbund. Med andre ord: Det er ikke sikkert siste ord er sagt om russiske utøvere i langrennssporet denne vinteren. | 
 |
|
Kane-dobbel da Bayern München skrev historie med 14. strake seier Publisert: 22:54 29-10-2025 Kilde: NRK Bayern München kom under i storkampen mot Köln i den tyske cupen, men vendte til 4-1-seier og fortsatte sin perfekte sesongstart med seier nummer 14.
Bayern er det første lag i Europas topp-fem-ligaer som har vunnet de 14 første kampene i en sesong. Bayern tangerte i helgen Milans rekord på 13 kamper, satt i 1992.
Ragnar Ache tente hjemmefansens håp om at Köln skulle bryte den rekken. Hans ledermål i det 31. minutt ble likevel bare et trøstemål. Luis Diaz utlignet fem minutter senere, og så gikk det bare to minutter før Harry Kane scoret gjestenes ledermål.
Bayern var heldig ved utligningen, for Diaz var offside. Det er ikke VAR i de to første rundene i den tyske cupen.
Kane ble tomålsscorer etter pause, og Michael Olise satte punktum.
– Jeg er fornøyd med guttas kampvilje. De vendte kampen før pause og fortsatte å jage mål i 2. omgang, sa Bayern-trener Vincent Kompany til ARD. (NTB) | 
 |
|
Magnus Carlsen vant stjerneturnering i USA Publisert: 22:20 29-10-2025 Kilde: NRK Magnus Carlsen tok en overlegen seier i Clutch Chess Champions Showdown i USA. Det var hans første turneringsseier siden han ble far.
Turneringen i St. Louis samlet de tre øverste på verdensrankingen og verdensmester Gukesh Dommaraju. Hikaru Nakamura og Fabiano Caruana var de to andre deltakerne.
Turneringen gikk over tre dager. Alle møtte alle, og det ble delt ut 1 poeng for hver seier mandag, 2 poeng tirsdag og 3 onsdag.
Gukesh ledet knepent etter første dag, da Carlsen hadde to seire, tre remis og ett tap. Caruana samlet flest poeng tirsdag, da han slo Carlsen to ganger. Nordmannen vant sine fire øvrige partier den dagen.
Onsdag var Carlsen helt overlegen. Han spilte remis to ganger mot Nakamura, men slo Caruana og Gukesh to ganger hver.
Carlsen endte med 25,5 poeng, fulgt av Caruana 16,5, Nakamura 14 og Gukesh 10. Seieren var klar to runder før slutt. (NTB) | 
 |
|
RBK-krisen fortsetter – mistet seieren sju minutter på overtid Publisert: 21:56 29-10-2025 Kilde: NRK Hjemme mot Sandefjord så det lenge ut som at Rosenborg skulle få en svært etterlengtet opptur
Emil Konradsen Ceïde sendte hjemmelaget i føringen etter timen spilt, men sju minutter på overtid satte Bendik Berntsen inn utligningen på elegant vis.
1-1-scoringen var det siste som skjedde i kampen, og RBK ble møtt av pipekonsert fra Lerkendal-publikum etter at dommeren blåste av.
– Det er helt utrolig. Det er nesten så en ikke tror det, når en er i den flyten, sa kaptein Ole Selnæs til TV 2.
Rosenborg har ikke vunnet i Eliteserien siden de slo Haugesund borte 14. september. På de siste seks ligakampene har trønderne tatt tre poeng.
Den svake resultatrekken gjør at RBK har havnet i ingenmannsland på tabellen. De ligger på en 8.-plass med 36 poeng på 26 kamper.
Heller ikke oppmøtet på Lerkendal var mye å skryte av. Det var godt under 10.000 som tok turen for å se onsdagens kveldskamp. | 
 |
|
Ny Liverpool-fiasko: Ute av ligacupen Publisert: 21:40 29-10-2025 Kilde: NRK Det vil seg ikke for Liverpool om dagen. Onsdag kveld måtte Anfield-publikummet se et sterkt reservepreget hjemmelag tape 0–3 mot Crystal Palace.
Kun én av de elleve som startet forrige Premier League-kamp for Liverpool startet onsdagens cupkamp. Ingen av de ti andre som startet helgens kamp mot Brentford var i troppen.
En rask dobbel fra Ismaïla Sarr like før pause, samt Yeremy Pinos første scoring for Crystal Palace, sendte fjorårets finalist ut i fjerde runde.
Drøyt ti minutter før fulltid fikk innbytteren Amara Nallo rødt kort, etter å ha vært på banen i rundt tolv minutter.
Det er tredje gang Liverpool taper mot Crystal Palace denne sesongen. London-laget kom seirende ut av møtene både i ligaen og i Community Shield-finalen i august.
Dermed har de regjerende engelske ligamestrene tapt seks av de siste syv siste kampene. | 
 |
|
Magnus Carlsen vant stjerneturnering i USA Publisert: 21:17 29-10-2025 Kilde: NRK Magnus Carlsen tok en overlegen seier i Clutch Chess Champions Showdown i USA. Det var hans første turneringsseier siden han ble far.
Turneringen i St. Louis samlet de tre øverste på verdensrankingen og verdensmester Gukesh Dommaraju. Hikaru Nakamura og Fabiano Caruana var de to andre deltakerne.
Turneringen gikk over tre dager. Alle møtte alle, og det ble delt ut 1 poeng for hver seier mandag, 2 poeng tirsdag og 3 onsdag.
Onsdag var Carlsen helt overlegen. Han spilte remis to ganger mot Nakamura, men slo Caruana og Gukesh to ganger hver.
Carlsen endte med 25,5 poeng, fulgt av Caruana 16,5, Nakamura 14 og Gukesh 10. Seieren var klar to runder før slutt. (NTB) | 
 |
|
Glimt-feiringen provoserte: – Hadde ikke sagt noe pent Publisert: 20:00 29-10-2025 Kilde: NRK Bodø/Glimt var i ferd med å miste grepet om gullet – men en bergenser ville det annerledes. | 
 |
|
Bodø/Glimt slo tilbake etter «filleristing»: – Det svakeste jeg har sett på år og dag Publisert: 20:00 29-10-2025 Kilde: NRK Glimt var i ferd med å miste grepet om gullet – men innbytterne ville det annerledes i toppkampen på Brann Stadion. | 
 |
|
Kolbotn henter tidligere Stabæk- og LSK-trener Publisert: 15:42 29-10-2025 Kilde: NRK Toni Ordinas (51) blir ny hovedtrener for Kolbotns fotballkvinner i 2026. Han skal også være ansvarlig for spillerutviklingen i klubben.
– Jeg har ventet lenge på å ta på meg en utfordring i kvinnefotballen. Derfor var det helt perfekt at Kolbotn dukket opp nå, sier Ordinas til TV 2.
Det ble tirsdag kjent at Ordinas sluttet som akademisjef i Lillestrøm. Mellom 2016 og 2018 var han trener for Stabæk i Eliteserien.
Tirsdag opplyste også Kolbotn at Arild Sundgot var ferdig som klubbens trener, og at assistenttrener Martin Dolvik leder laget ut sesongen. (NTB) | 
 |
|
Kolbotn henter tidligere Stabæk- og LSK-trener Publisert: 15:42 29-10-2025 Kilde: NRK Toni Ordinas (51) blir ny hovedtrener for Kolbotns fotballkvinner i 2026. Han skal også være ansvarlig for spillerutviklingen i klubben.
– Jeg har ventet lenge på å ta på meg en utfordring i kvinnefotballen. Derfor var det helt perfekt at Kolbotn dukket opp nå, sier Ordinas til TV 2.
Det ble tirsdag kjent at Ordinas sluttet som akademisjef i Lillestrøm. Mellom 2016 og 2018 var han trener for Stabæk i Eliteserien.
Tirsdag opplyste også Kolbotn at Arild Sundgot var ferdig som klubbens trener, og at assistenttrener Martin Dolvik leder laget ut sesongen. (NTB) | 
 |
|
Vakna opp og fekk sjokk av eigen skade: – Kva f*** skjedde? Publisert: 15:18 29-10-2025 Kilde: NRK 35-åringen var best i verda og skulle berre køyre éin siste gong førre sesong. Resultatet blei så brutalt at ho nesten ikkje kunne fatte det. | 
 |
|